Репозитарій КНУ
  • Yкраї́нська
  • English
  • Увійти
    Новий користувач? Зареєструйтесь.Забули пароль?
Репозитарій КНУ
  • Фонди & Зібрання
  • Статистика
  • Yкраї́нська
  • English
  • Увійти
    Новий користувач? Зареєструйтесь.Забули пароль?
  1. Головна
  2. Кваліфікаційні роботи | Qualifying works
  3. Бакалаврські роботи | Bachelor theses
  4. Функційний потенціал цілісних словосполучень у сучасній українській мові
 
  • Деталі
Параметри

Функційний потенціал цілісних словосполучень у сучасній українській мові

Дата випуску :
2023
Автор(и) :
Бондар Ангеліна
Анотація :
У роботі було проаналізовано типи цілісних словосполучень за структурно-семантичним критерієм: враховано граматичну форму і значення словосполучення як цілісної структури, тобто поза контекстом, у межах самого словосполучення.
З’ясовано семантичну специфіку цілісного словосполучення, що дало змогу протиставити його вільному та фразеологічному словосполученню за принципом семантичної спаяності компонентів.
Визначено синтаксичну специфіку цілісного словополучення, що на відміну від вільного словосполучення виконує функцію одного члена речення, а від фразеологічного словосполучення (простого члена речення) відрізняється функцією вираження складеного члена речення.
Аналіз структури цілісних словосполучень, семантичного наповнення і форм вираження їх, особливостей зв’язку із іншими членами речення дав змогу визначити типові функції різних моделей цілісних словосполучень у реченні :
1) за узагальненої семантики і незмінюваності прийменника прийменниково-субстантивні словосполучення можуть займати позицію будь-якого складеного члена речення;
2) граматична форма опорного компонента – відмінкова форма іменної частини мови (іменник, числівник, субстантивний займенник) таких типів цілісних словосполучень, як: кількісні, метафоризовані, неозначені, вибірковості, сумісності – указує на типові функції цих структур, а саме – функції складеного підмета та складеного додатка;
3) іменниково-прикметникові моделі цілісних словосполучень функціонують у ролі ознакових компонентів: присубстантивних означень – у генітивній формі, придієслівних способу дії – в інструментальній формі, а також – у функції іменної частини складеного присудка.
Цитування :
Бондар А. Функційний потенціал цілісних словосполучень у сучасній українській мові : кваліфікаційна робота … бакалавр : 035 Філологія / Бондар Ангеліна. – Київ, 2023. – 57 с.
eKNUTSHIR URL :
https://ir.library.knu.ua/handle/123456789/5305
Файл(и) :
Вантажиться...
Ескіз
Формат

Adobe PDF

Розмір :

639.85 KB

Контрольна сума:

(MD5):abf30da6c0ab82deb29f5feaab5e226c

Ця робота розповсюджується на умовах ліцензії Creative Commons CC BY-NC

Налаштування куків Політика приватності Угода користувача Надіслати відгук

Побудовано за допомогою Програмне забезпечення DSpace-CRIS - Розширення підтримується та оптимізується 4Наука

м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 42

(044) 239-33-30

ir.library@knu.ua