Параметри
Методика диференційованого навчання англійського усного монологічного мовлення майбутніх юристів
Дата випуску :
2018
Автор(и) :
Дружченко Тетяна Петрівна
Анотація :
Дисертацію присвячено теоретичному обґрунтуванню, розробленню та експериментальній перевірці методики диференційованого навчання англійського усного монологічного мовлення майбутніх юристів. Наукова новизна роботи полягає в тому, що вперше науково обґрунтовано й розроблено методику диференційованого навчання англійського усного монологічного мовлення майбутніх юристів: визначено механізм поділу студентів на моногенні типологічні групи та підгрупи за навченістю (базовим рівнем володіння мовою) та рівнем самостійності (автономності), відповідно до цих груп / підгруп зроблено диференціацію цілей та змісту навчання, визначено принципи та методи реалізації процесу диференційованого навчання англійського усного монологічного мовлення майбутніх юристів; створено систему вправ та модель процесу навчання; уточнено лінгвальні та екстралінгвальні особливості англійського усного монологічного мовлення майбутніх правознавців; конкретизовано критерії добору навчального матеріалу; подальшого розвитку набула методика диференційованого навчання іноземної мови (зокрема, монологічного мовлення) в навчанні студентів закладів вищої освіти. Визначено, що диференційоване навчання полягає в об’єднанні студентів у типологічні групи за певними особистісними якостями (рівень навченості, автономності, мотивація, психологічні особливості) та в адаптації умов навчання до цих якостей. Обґрунтовано, що студенти спеціальності «Право» повинні оволодіти непідготовленим (у жанрах пояснення / тлумачення (власне розуміння, тлумачення об’єкта), розгорнутої відповіді на питання викладача, повідомлення на основі прочитаного) і підготовленим монологічним мовленням у жанрі повідомлення-презентації трьох функціональних типів – розповідь, опис, міркування (обґрунтування та спростування).
Ключові слова: усне монологічне мовлення, диференційоване навчання, самостійність, підсистема вправ та завдань, етапність у формуванні монологічних умінь, мовленнєва компетентність, професійне спілкування, майбутні юристи.
Ключові слова: усне монологічне мовлення, диференційоване навчання, самостійність, підсистема вправ та завдань, етапність у формуванні монологічних умінь, мовленнєва компетентність, професійне спілкування, майбутні юристи.
Бібліографічний опис :
Дружченко Т. П. Методика диференційованого навчання англійського усного монологічного мовлення майбутніх юристів : дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 Теорія та методика навчання (германські мови) / Дружченко Тетяна Петрівна. - Київ, 2018. - 269 с.
Файл(и) :
Вантажиться...
Формат
Adobe PDF
Розмір :
3 MB
Контрольна сума:
(MD5):64a97635fe62c3ac870ddc23825b1886
Ця робота розповсюджується на умовах ліцензії Creative Commons CC BY-NC-ND