Репозитарій КНУ
  • Yкраї́нська
  • English
  • Увійти
    Новий користувач? Зареєструйтесь.Забули пароль?
Репозитарій КНУ
  • Фонди & Зібрання
  • Статистика
  • Yкраї́нська
  • English
  • Увійти
    Новий користувач? Зареєструйтесь.Забули пароль?
  1. Головна
  2. Кваліфікаційні роботи | Qualifying works
  3. Магістерські роботи | Master's theses
  4. Дослідження феномена міського острова тепла за даними дистанційного зондування землі (на прикладі м. Києва)
 
  • Деталі
Параметри

Дослідження феномена міського острова тепла за даними дистанційного зондування землі (на прикладі м. Києва)

Дата випуску :
2021
Автор(и) :
Бричнік Вероніка Русланівна
Анотація :
В результаті виконання даної роботи було досліджено феномен острову тепла, причини його виникнення, вплив на здоров’я населення, розглянуто методи сучасних досліджень міських островів тепла, проаналізовано особливості поширення ефекту острова тепла у світі та у містах України, причини формування ОТ у місті Києві, проведено зонування території міста Києва за ступенем теплового навантаження, а також визначено вплив зелених зон на зміну температури повітря та закономірності перепаду температур в межах ОТ.
З’ясовано, що ефект міського острова тепла – це локальний метеорологічний феномен різниці температур між центром міста та його периферією, який являє собою одну з найбільш значних змін клімату міста, викликаних людиною. Вперше ефект острова тепла був досліджений Люком Говардом у 1818 році, а активне дослідження ефекту по всьому світу почалось з 90-х років ХХ ст., що було пов’язано з розвитком геоінформаційних технологій.
Встановлено, що ефект острова тепла нині є поширеною проблемою, яка проявляється у містах на всіх континентах. Фактори, що призводять до його виникнення, у кожному місті є різними, однак негативні наслідки для населення, навколишнього середовища та економіки є однаковими для всіх – погіршення здоров’я, якості вод та повітря, збільшення економічних втрат. З кожним роком ця проблема прогресує та створює необхідність пошуку способів її подолання. Дослідження, проведені в межах даної роботи, показали, що зелені зони міст, а саме їх площа та порідний склад, визначають внутрішні кліматичні параметри міста, а збільшення кількості зелених зон у місцях з найбільшими показниками нагріву поверхні є простим та ефективним способом зменшення або повного усунення проявів ОТ.
Цитування :
Бричнік В. Р. Дослідження феномена міського острова тепла за даними дистанційного зондування землі (на прикладі м. Києва) : кваліфікаційна робота магістра : 106 – Географія / Бричнік Вероніка Русланівна. - Київ, 2021. - 64 с.
eKNUTSHIR URL :
https://ir.library.knu.ua/handle/123456789/3480
Файл(и) :
Вантажиться...
Ескіз
Формат

Adobe PDF

Розмір :

3.4 MB

Контрольна сума:

(MD5):9366c69817de24f4bf7adb46c9ee1041

Ця робота розповсюджується на умовах ліцензії Creative Commons CC BY-NC

Налаштування куків Політика приватності Угода користувача Надіслати відгук

Побудовано за допомогою Програмне забезпечення DSpace-CRIS - Розширення підтримується та оптимізується 4Наука

м. Київ, вул. Володимирська, 58, к. 42

(044) 239-33-30

ir.library@knu.ua