Формування підтримуючих стосунків в системі «дорослий-дитина» в процесі соціальної адаптації дітей з вимушено переміщених сімей

Дата
2023
Автори
Соловйова Анфіса Миколаївна
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
Проаналізувано поняття «соціальна адаптація», розглянуто теоретичні підходи до проблеми соціальної адаптації вимушено переміщених сімей з дітьми та формування підтримуючих стосунків в системі «дорослий-дитина». Зазначено, що успішна соціальна адаптація вимушено переміщених сімей з дітьми передбачає ряд особливостей, які допоможуть зменшити стрес та позитивно вплинуть на їхнє психічне здоров'я та добробут, серед яких : стабільне та безпечне середовище, підтримка з боку громади, надання психологічної підтримки, збереження зв’язку з рідними та друзями та ін. Визначено, що дорослий може мати значний вплив на соціальну адаптацію дітей вимушених переселенців. Ключовим фактором в цьому процесі є емоційна підтримка та допомога, яку дорослі можуть надавати дітям. Опираючись на результати емпіричного дослідження, ми розроблено практичні рекомендації батькам, які стосувались як стабілізації їх власного емоційного стану, так і стосовно безпечної та сприятливої взаємодії з дітьми для формування їх життєстійкості. Ключові слова : соціальна адаптація, вимушено переміщені, стрес, психічне здоров'я, діти.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
23 Соціальна робота , 231 Соціальна робота
Бібліографічний опис
Соловйова А. М. Формування підтримуючих стосунків в системі «дорослий-дитина» в процесі соціальної адаптації дітей з вимушено переміщених сімей : кваліфікаційна рбота ... бакалавр : 231 Соціальна робота / Соловйова Анфіса Миколаївна. - Київ, 2023. - 71 с.