Параметри
Освітні міграційні процеси в умовах повномасштабної війни (на прикладі контингенту абітурієнтів міст Києва та Кривого Рогу)
Випуск :
5 (1)
ISSN :
2786-4561
Початкова сторінка :
97
Кінцева сторінка :
107
Дата випуску :
2024
Анотація :
У статті подано результати дослідження освітніх міграційних процесів, що відбуваються в Україні під час повномасштабної війни, адже вона створила безпрецедентні наслідки в Україні, зокрема, у системі освіти, зумовивши появу подекуди нових різних форм освітньої міграції. У цьому дослідженні знайшла своє відображення складна динаміка того, як збройний конфлікт формує та змінює моделі освітньої міграції в українському контексті. Для отримання повноцінного уявлення про цілісну картину настроїв та вподобань українських абітурієнтів було використано змішаний підхід та низка методів і методичних прийомів, включаючи опитування (анкетування) абітурієнтів, аналіз офіційних даних, огляд актуальних джерел інформації. За результатами опитування, 22,9% абітурієнтів міст Кривий Ріг та Київ планують продовжити навчання після здобуття освіти у закладі загальної середньої освіти в інших країнах. Серед основних причин, які спонукають абітурієнтів до освітньої міграції, є: небезпека для життя та здоров'я в Україні, нестабільна політична та економічна ситуація в Україні, а також наявність кращих (на думку самих респондентів) освітніх можливостей у інших країнах. Більшість абітурієнтів, які планують продовжити навчання за кордоном, хочуть вступити до університетів у країнах Європи, США та Канади. Вони планують вивчати такі галузі, як IT, медицина, бізнес та право. Крім того, це дослідження висвітлює аспекти стратегії, прийняті навчальними закладами для продовження надання освіти в умовах конфлікту, такі як дистанційне навчання та міграції. Стаття завершується обговоренням наслідків освітньої міграції в контексті повномасштабної війни та розглядаються можливі шляхи пом’якшення негативних наслідків й підтримки постраждалих внаслідок воєнний подій осіб та установ. Загалом це дослідження сприяє розумінню складних взаємозв’язків між збройним конфліктом й системою освіти, наголошуючи на необхідності термінового втручання у процеси, що мають місце, задля забезпечення постійного доступу до якісної освіти під час кризи та після її успішного подолання.
Бібліографічний опис :
Давиденко К.Д., Гуляс Т.В., Удовиченко В.В. Освітні міграційні процеси в умовах повномасштабної війни (на прикладі контингенту абітурієнтів міст Києва та Кривого Рогу). Конструктивна географія та раціональне використання природних ресурсів. Київ, 2024. Вип. 5 (1). С. 97-107.
Файл(и) :
Вантажиться...
Формат
Adobe PDF
Розмір :
309.93 KB
Контрольна сума:
(MD5):85a5a15a4be8e144d44a8c08eec76668
Ця робота розповсюджується на умовах ліцензії Creative Commons CC BY