Параметри
Український сокільський рух у Галичині (1890–1930-ті рр.)
Дата випуску :
2017
Автор(и) :
Папенко Євгеній Миколайович
Науковий(і) керівник(и)/редактор(и) :
Патриляк Іван Казимирович
Анотація :
Дисертаційна робота присвячена дослідженню українського сокільського руху у Галичині 1890 – 1930-ті рр. В дослідженні аналізується діяльність сокільських організацій Австро-Угорської імперії у другій половині ХІХ ст. та їхній вплив на створення українського «Соколу». Проаналізовані причини створення сокільських товариств та вплив чеського й польського сокільства на зародження українського «Сокола». Розкрито вплив соціально-політичних процесів, які відбулись на західноукраїнських землях наприкінці XIX ст., на зародження та розвиток сокільства. Наголошується, що українські «Соколи» виникаючи за чеським та польським зразком, від сусідніх народів запозичили лише назву та організаційну структуру. Розкрито структуру та організаційну будову українських сокільських товариств у Галичині наприкінці ХІХ – першій половині ХХ ст., досліджено гімнастично-спортивну, протипожежну, культурно-просвітницьку і громадсько-політичну діяльність українського молодіжного товариства «Сокіл» у Галичині упродовж 1890-1930-х рр.
Ключові слова: Галичина, сокільський рух, молодіжні товариства, гімнастично-спортивне виховання, національно-визвольна боротьба, державність.
Ключові слова: Галичина, сокільський рух, молодіжні товариства, гімнастично-спортивне виховання, національно-визвольна боротьба, державність.
Бібліографічний опис :
Папенко Є. М. Епістемологічний анархізм Пола К. Феєрабенда: історичний, методологічний і дисциплінарний аспекти : дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 Історія України / Папенко Євгеній Миколайович. - Київ, 2017. – 241 с.
Файл(и) :
Вантажиться...
Формат
Adobe PDF
Розмір :
1.45 MB
Контрольна сума:
(MD5):c10848d56a9dba16c57f928d9f7ffdb5
Ця робота розповсюджується на умовах ліцензії Creative Commons CC BY-NC-ND