Параметри
“Обов’язок захистити” в міжнародному праві
Дата випуску :
2016
Автор(и) :
Власюк Віталій Вікторович
Анотація :
Дисертація досліджує виникнення та розвиток концепції “Обов’язок захистити” в міжнародному праві як такої, що пропонує альтернативне врегулювання проблеми застосування сили відносно закріпленого в Статуті ООН. Зокрема, у роботі розглядаються передумови виникнення сучасної концепції “Обов’язок захистити” на прикладах реагування держав на загрозливі для населення ситуації в інших державах, а також аналізуються офіційні позиції держав у цьому зв’язку. Слід підкреслити, що центральним інститутом “Обов’язку захистити” вважається гуманітарна інтервенція, яка, втім, повинна супроводжуватися достатніми зусиллями для превенції конфлікту та пост-конфліктної відбудови. У сукупності три елементи (обов’язок запобігти, обов’язок захистити та обов’язок відновити) і складають сучасну концепцію “Обов’язок захистити”. Також, з огляду на агресію Росії щодо України у роботі здійснено аналіз та надано рекомендації щодо удосконалення концепції “Обов’язок захистити” в частині включення ефективних запобіжних механізмів для недопущення зловживань у цьому зв’язку. Крім цього, у роботі розглядаються історичні (до появи ООН) приклади застосування сили всупереч чинним правилам заради порятунку життя людей, та деякі супутні моральні аспекти в контексті силового забезпечення прав людини.
Ключові слова: міжнародне право застосування сили, застосування сили, агресія, права людини, захист прав людини, “обов’язок захистити”, гуманітарна інтервенція, гуманітарна катастрофа.
Ключові слова: міжнародне право застосування сили, застосування сили, агресія, права людини, захист прав людини, “обов’язок захистити”, гуманітарна інтервенція, гуманітарна катастрофа.
Бібліографічний опис :
Власюк В. В. “Обов’язок захистити” в міжнародному праві : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 Міжнародне право / Власюк Віталій Вікторович . - Київ, 2016. - 20 с.
Файл(и) :
Вантажиться...
Формат
Adobe PDF
Розмір :
371.28 KB
Контрольна сума:
(MD5):03d2aa44f9550ece713d80fdd0da0606
Ця робота розповсюджується на умовах ліцензії Creative Commons CC BY-NC-ND