Параметри
Вплив технологій штучного інтелекту на покращення методик викладання іноземних мов
Журнал/Серія :
Вісник науки та освіти. (Серія «Філологія», Серія «Педагогіка», Серія «Соціологія», Серія «Культура і мистецтво», Серія «Історія та археологія»)
Випуск :
9(27)
ISSN :
2786-6165
Початкова сторінка :
561
Кінцева сторінка :
568
Дата випуску :
2024
Анотація :
У статті досліджено вплив технологій штучного інтелекту (далі – ШІ) на вдосконалення методик викладання іноземних мов у закладах вищої освіти (далі – ЗВО). Актуальність дослідження зумовлена необхідністю підвищення ефективності навчання в умовах стрімкого розвитку дистанційних та онлайн-форматів освіти. Метою статті є аналіз впливу ШІ на підвищення ефективності викладання іноземних мов у ЗВО, а також розробка рекомендацій щодо оптимізації цих процесів із використанням технологій штучного інтелекту. Особлива увага приділяється можливостям персоналізації освітнього процесу, покращенню комунікативних навичок здобувачів вищої освіти та полегшенню навантаження на викладачів.У межах дослідження було використано методи аналізу наукових джерел, порівняльний аналіз та емпіричні дослідження впровадження інтерактивних платформ на основі ШІ в провідних українських ЗВО. Проведено опитування, що дозволило зібрати дані про реальний рівень інтеграції ШІ в освітній процес та оцінити його вплив на результати навчання.У дослідженні продемонстровано, що інтерактивні платформи на основі ШІ мають позитивний вплив на залученість здобувачів до освітнього процесу, підвищують рівень мотивації та забезпечують постійний доступ до навчальних матеріалів. Наприклад, використання чат-ботів для мовної практики сприяє покращенню комунікативних навичок, а системи розпізнавання мовлення допомагають здобувачам покращити вимову. Проте, разом із позитивними результатами, виявлено низку проблем, серед яких технічні обмеження, нестабільність інтернет-зв’язку через війну, недостатня підготовка викладачів до роботи з новими технологіями та труднощі врахування емоційного стану здобувачів вищої освіти.У висновках сформульовано рекомендації для ЗВО щодо впровад-ження технологій ШІ в освітній процес. Зокрема, рекомендується модернізувати технічну базу ЗВО, організовувати тренінги для викладачів із використання ШІ та розробляти адаптивні освітні програми, що враховують індивідуальні потреби здобувачів. Перспективи подальших досліджень пов’язані з розробкою нових педагогічних моделей, що інтегрують ШІ з урахуванням соціокультурних факторів та забезпечують підвищення ефективності навчання в умовах кризи.
Бібліографічний опис :
Шабуніна В., Лабенко О., Горбаченко А. Вплив технологій штучного інтелекту на покращення методик викладання іноземних мов. Вісник науки та освіти. (Серія «Філологія», Серія «Педагогіка», Серія «Соціологія», Серія «Культура і мистецтво», Серія «Історія та археологія»). 2024. № 9(27). С. 551-568.
Ключові слова :
Файл(и) :
Вантажиться...
Формат
Adobe PDF
Розмір :
362.75 KB
Контрольна сума:
(MD5):8170b821561b0f9ccc77f98e4fe7ebc1
Ця робота розповсюджується на умовах ліцензії Creative Commons CC BY