Параметри
Вплив біопрепаратів на основі ґрунтової азотфіксуючої ціанобактерії на ріст і розвиток рослин, що використовуються у фіторекультивації шламосховищ
Дата випуску :
2024
Автор(и) :
Нестеренко Марія Володимирівна
Науковий(і) керівник(и)/редактор(и) :
Анотація :
Було досліджено вплив біопрепаратів на основі ґрунтової азотфіксуючої ціанобактерії Nostoc commune Vaucher ex Bornet & Flahault на ріст і розвиток рослин жита (Secale cereale L.) та сорго (Sorghum bicolor (L.) Moench), що використовуються у фіторекультивації шламосховищ. Вперше визначені ефективні концентрації біопрепаратів на основі азотфіксуючої ціанобактерії N. commune для праймування насіння рослин-рекультиваторів, що стимулює їх проростання, ріст і розвиток та фотосинтетичну активність у складних умовах шламового середовища. Результати показали, що найбільш ефективним для стимулювання проростання насіння жита є 25-% розчин продуктів життєдіяльності N. commune, а для насіння сорго – 25-% розчин продуктів життєдіяльності N. commune та жива культура N. commune. Біопрепарат на основі живої культури N. commune пришвидшує ріст і розвиток молодих проростків жита та сорго на шламі, суттєво підвищує вміст фотосинтетичних пігментів у рослин, вирощених на шламі та є найбільш ефективним для попереднього праймування насіння жита та сорго. Отримані результати можуть бути використані у розробці агробіотехнологічних підходів використання синьозелених водоростей для праймування рослин-рекультиваторів, що сприятиме підвищенню їхньої продуктивності та екологічної стійкості у фіторекультиваційних системах шламосховищ.
Бібліографічний опис :
Нестеренко М. В. Вплив біопрепаратів на основі ґрунтової азотфіксуючої ціанобактерії на ріст і розвиток рослин, що використовуються у фіторекультивації шламосховищ : випускна кваліфікаційна робота магістра : 162 Біотехнології та біоінженерія / наук. кер. О. А. Футорна. Київ, 2024. 70 с.
Ключові слова :
Файл(и) :
Вантажиться...
Формат
Adobe PDF
Розмір :
1.89 MB
Контрольна сума:
(MD5):eee64ba519672c3bcaa51e68d810fb06
Ця робота розповсюджується на умовах ліцензії Creative Commons CC BY-NC