Українська гуманітаристика в ситуації (нео)колоніалізму: деколонізація знання як спосіб формування національної ідентичності

Дата
2022
Автори
Попіль Дарʼя Сергіївна
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
Досліджено специфічні риси колонізації України Росією в межах Радянського Союзу та їхній вплив на розвиток знання в епоху Незалежності. А також, прослідковано метаморфози нової української ідентичності в процесі постійних криз, викликаних агресією неоімперії. З’ясовано співвідношення класичного постколоніального дискурсу (Саїд, Андерсон) та російсько-радянського імперіалізму (Томпсон). Досліджено проблеми залучення України до постколоніального дискурсу у звʼязку з ідеологічною пасткою ленінізму, та фейковою політикою підтримки культур колишніх республік. Визначено основні методи та труднощі деколонізації, спираючись на світовий та національний досвід. Досліджено процеси демарґіналізації та реабілітації гуманітарних дисциплін та локальних дискурсів. Залучено східноєвропейський, та зокрема український контекст до дискурсу епістемічної деколонізації, означити вектори та цілі звільнення знання.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
033 Філософія , 03 Гуманітарні науки
Бібліографічний опис
Попіль Д. С. Українська гуманітаристика в ситуації (нео)колоніалізму: деколонізація знання як спосіб формування національної ідентичності : кваліфікаційна робота … бакалавра : 033 Філософія / Попіль Дарʼя Сергіївна. - Київ, 2022. – 44 с.