Митрополит Київський і Галицький Платон (Городецький) : адміністративна, релігійно-просвітницька та місіонерська діяльність

Дата
2016
Автори
Петренко Андрій Арнольдович
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
Осягнення різноманітних ідей та дій митрополита Київського і Галицького Платона (Городецького) щодо церковної політики й духовного життя це – можливість розвитку духовних начал, віротерпимості, міжрелігійного діалогу, потягу до духовних чеснот та збагачення історичного і церковного досвіду для сучасних діячів Церкви й українських інтелектуалів. Адміністративна, релігійно-просвітницька та місіонерська діяльність митрополита Платона була спрямована на відродження церковно-історичної пам’яті київської християнської пастви та її духовно-інтелектуальне виховання в контексті православної віри. Адміністрування митрополита Платона підносило Київську єпархію на загальноцерковному адміністративному рівні, як важливий центр соборної думки й вираження ідеології місіонерства. Місіонерська діяльність митрополита Платона це своєрідний код всієї діяльності архіпастиря. Різні погляди та методи митрополита Платона у місіонерській діяльності пояснюються тим, що архіпастир застосовував місіонерську дипломатію з представниками різних релігійних деномінацій, але сприймав будь-який прозелітизм на території Київської єпархії як загрозу знищення історично-духовної та культурної основи традиційного православного сакруму Київської землі. Портрет владики постає із загально притаманними всім ієрархам РПЦ цього періоду рисами, так і з низкою вкрай важливих індивідуальних особливостей. Ключові слова: Платон (Городецький), митрополит, Київська єпархія, (остання чверть ХIХ ст.), Православна Церква, місіонерство, екуменізм, просвітництво, релігія.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
03 Гуманітарні науки , 031 Релігієзнавство
Бібліографічний опис
Петренко А. А. Митрополит Київський і Галицький Платон (Городецький) : адміністративна, релігійно-просвітницька та місіонерська діяльність : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 12.00.05 трудове право; право соціального забезпечення / Петренко Андрій Арнольдович. - Київ, 2016. - 22 с.
Зібрання