Засоби приховування інформації в графічних та мультимедійних об'єктах з використанням стеганографічних і криптографічних технологій

Дата
2023
Автори
Шинкаренко Олександр Михайлович
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
У даній кваліфікаційній роботі було розроблено програму для кодування і декодування інформації в графічний об'єкт на основі алгоритму LSB. Мовою реалізації є Python. На першому етапі було розглянуто основні поняття стеганографії, її особливості і сутність. Також було описано види контейнерів, їх особливості і нюанси при їх використанні. На другому етапі було розглянуто і проаналізовано основні моделі і методи комп'ютерної стеганографії. На основі розглянутої інформації було прийнято рішення використати алгоритм заміни останніх найменш значущих бітів. Оскільки зміна одного з каналів (червоного,зеленого, синього) може вплинути лише на 1/256 або менше (менше ніж 1%) відтінку кольору даної точки зображення, це не помітно для органів сприйняття людини. Це дає можливість використовувати метод LSB для стеганографії, де інформація може бути впроваджена в останні біти кольорових компонентів зображення, зберігаючи при цьому вигляд зображення майже без помітних змін. А для уникнення витоку інформації, випадку її виявлення. Було вирішено, реалізувати шифрування тексту перед його вкрапленням у фото. Задля цього було використано модуль fernet із бібліотеки cryptography python. Fernet — це реалізація симетричної (також відомої як «секретний ключ») автентифікованої криптографії, це гарантує, що зашифрованим повідомленням не можливо маніпулювати або прочитати без ключа. Ключові слова: кібербезпека, стеганографічні і криптографічні технології, стегоаналіз, алгоритм LSB, приховування інформації.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
12 Інформаційні технології , 125 Кібербезпека та захист інформації
Бібліографічний опис
Шинкаренко О. М. Засоби приховування інформації в графічних та мультимедійних об'єктах з використанням стеганографічних і криптографічних технологій : пояснювальна записка кваліфікаційної роботи : 125 Кібербезпека / Шинкаренко Олександр Михайлович. - Київ, 2023. - 67 с.