Застосування методу фокус-групового інтерв’ю у вивченні зміни життєвих стратегій студентської молоді міста Києва за умов війни

Дата
2023
Автори
Виноградова Марія Олексіївна
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
Проаналізовано специфіку онлайн фокус-груп відносно традиційних, зроблено висновок, що його перевагами є значна економія часу та фінансів, ширший доступ до потрібної аудиторії, щирість та відкритість відповідей респондентів. Проаналізувано соціальні, економічні та психологічні наслідки війни, зроблено висновок, що студенти не виказують критичного дискомфорту в плані матеріальної забезпеченості, виявляють бажання активно підтримувати тих, хто наразі потребує допомоги, проте відчувають емоційне та іноді фізичне виснаження через умови війни. Щодо змін життєвих стратегій студентів, всі респонденти зазначили зростання цінності ролі сім’ї. Фактором, що впливає на розвиток нових стратегій у студентській групі в умовах війни, можна назвати цінність здоров’я та життя. Опитані студенти зазначають, що невпевненість у завтрашньому дні підвищує рішучість, що стимулює легше приймати серйозні рішення, такі як зміна спеціальності, одруження або розрив стосунків. Джерелом ресурсу, що допомагає студентам адаптуватися та зберігати психологічний комфорт в умовах воєнного конфлікту, респонденти визначають міжособистісні стосунки, як втілення опори, підтримки та стимулу до життя. Ключові слова : онлайн-ресурси, студенти, студентські групи, життєві стратегії, війна. онлайн фокус-групи.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
05 Соціальні та поведінкові науки , 054 Соціологія
Бібліографічний опис
Виноградова М. О. Застосування методу фокус-групового інтерв’ю у вивченні зміни життєвих стратегій студентської молоді міста Києва за умов війни : кваліфікаційна робота бакалавра : 054 Соціологія / Виноградова Марія Олексіївна. - Київ, 2023. - 134 с.