Дослідження морфологічних ознак та ростових характеристик продуцента астаксантину Haematococcus lacustris (Gir.-Chantr.) Rostafinski (Chlorophyta, Chlamydomonadales) у культурі

Дата
2022
Автори
Голуб Еліна
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
Представлено результати дослідження вітчизняного штаму зеленої водорості Haematococcus lacustris (Gir.-Chantr.) Rostafinski (Chlorophyta, Chlamydomonadales) IBASU-A 462 із колекції культур мікроводоростей Інституту ботаніки імені М.Г. Холодного України з метою оцінки його біотехнологічного потенціалу як продуцента біомаси для одержання кетокаротиноїду астаксантину – пігменту з високою біологічною цінністю та широким спектром застосування у харчовій промисловості, сільському господарстві, медицині тощо. Проведено визначення активності його росту і кінетичних характеристик (питомої швидкості росту та продуктивності), а також біологічних особливостей (наявність вегетативних монадних, нерухомих пальмелоїдних клітин та апланоспор на різних стадіях росту культури водоростей) у порівняні зі штамом IBASU-A 464, який є відомим продуцентом біомаси та астаксантину.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
09 Біологія , 091 Біологія та біохімія
Бібліографічний опис
Голуб Е. Дослідження морфологічних ознак та ростових характеристик продуцента астаксантину Haematococcus lacustris (Gir.-Chantr.) Rostafinski (Chlorophyta, Chlamydomonadales) у культурі : випускна кваліфікаційна робота бакалавра : 091 Біологія / Голуб Еліна. - Київ, 2022. - 33 с.