Пошук нових потенційних мембранних мішеней для лікарських препаратів проти Acinetobacter baumannii ATCC 19606 методами субтрактивної протеоміки

Дата
2022
Автори
Шматков Максим Валерійович
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
У даній роботі за допомогою методів субтрактивної протеоміки було проаналізовано протеом бактерії Acinetobacter baumannii ATCC 19606, змодельовано структури протеїнів, передбачено сайти зв’язування для низькомолекулярних сполук та визначено ряд нових потенційних мембранних мішеней для лікарських препаратів. Встановлено, що 6 білків відповідають вимогам для того, щоб бути новими потенційними мембранними мішенями для лікарських препаратів, а саме: негомологічні до білків людини, незамінні, беруть участь лише в унікальних для бактерії відносно людини метаболічних шляхах, локалізуються в плазматичній мембрані, мають сайти для зв’язування низькомолекулярних сполук та не мають відомих лікарських препаратів, що з ними взаємодіють.
Ключові слова: Acinetobacter baumannii ATCC 19606; субтрактивна протеоміка; мішені для лікарських засобів; мембранні білки.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
09 Біологія , 091 Біологія та біохімія
Бібліографічний опис
Шматков М. В. Пошук нових потенційних мембранних мішеней для лікарських препаратів проти Acinetobacter baumannii ATCC 19606 методами субтрактивної протеоміки : випускна кваліфікаційна робота бакалавра : 091 Біологія / Шматков Максим Валерійович. - Київ, 2022. - 46 с.