Вплив надекспресії адаптерного протеїну Ruk/CIN85 на стан активності компонентів сигнальних мереж клітин меланоми миші лінії В16, асоційованих з контролем їх малігнізації

Дата
2023
Автори
Журавель Богдан
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
У роботі біохімічними та статистичними методами було проаналізовано вплив експресії адаптерного протеїну Ruk/CIN85 на життєздатність та міграційний потенціал клітин меланоми миші лінії B16-F10. Також було проаналізовано зміни у рівні експресії та активності деяких ключових протеїнів сигнальних мереж, залучених до контролю епітелійно-мезенхімного переходу (ЕМП) і, як наслідок, малігнізації клітин. За результатами проведених досліджень встановлено, що надекспресія адаптерного протеїну Ruk/CIN85 призводить до збільшення проліферативної активності і підвищення міграційного потенціалу клітин меланоми миші лінії B16. Виявлено чітку взаємозалежність між змінами вмісту адаптерного протеїну Ruk/CIN85 та важливих компонентів сигнальних шляхів меланомних клітин, зокрема фосфорильованих активних форм Jnk/SAPK кінази, а також таких маркерів ЕМП як протеїни віментин та плакофілін, Rac та pSTAT3. Отримані дані дозволяють зробити висновок, що адаптерний протеїн Ruk/CIN85, залежно від рівня його експресії, залучений до контролю малігнізації та набуття інвазивності клітин меланоми шляхом регулювання процесу епітелійно-мезенхімного переходу. Ключові слова: меланома шкіри, сигнальні мережі, адаптерні протеїни, Ruk/CIN85, епітелійно-мезенхімний перехід.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
09 Біологія , 091 Біологія та біохімія
Бібліографічний опис
Журавель Б. Вплив надекспресії адаптерного протеїну Ruk/CIN85 на стан активності компонентів сигнальних мереж клітин меланоми миші лінії В16, асоційованих з контролем їх малігнізаці : випускна кваліфікаційна робота бакалавра : 091 Біологія / Журавель Богдан. - Київ, 2023. - 63 с.