Особливості відтворення ґендерної ідентичності ліричного суб’єкта в українськомовних перекладах поезії Лі Цінчжао

dc.contributor.advisorІсаєва Наталя Станіславівна
dc.contributor.authorНовохатько Анастасія Віталіївна
dc.date.accessioned2023-10-26T11:38:48Z
dc.date.available2023-10-26T11:38:48Z
dc.date.issued2023
dc.description.abstractМета роботи полягає у з’ясуванні особливостей відтворення в українськомовному перекладі ґендерної ідентичності ліричного суб’єкта поезії Лі Цінчжао. У ході виконання дослідження було з’ясовано значення поняття «ґендер», категорій «маскулінність та фемінінність», ролі ґендерної ідентичності в конструюванні ліричного суб’єкта, впливу маскулінного та фемінінного психотипів на ґендерне маркування в ліриці, а також окреслити особливості вираження фемінінної / маскулінної ідентичності на письмі. Досліджено розмаїття фемінінно маркованих мотивів у поезії Лі Цінчжао. Розглянуто образну систему поезії Лі Цінчжао як транслятора ґендерної ідентичності ліричного суб’єкта поезії. Обґрунтвано роль фонічної організації поезії в акцентуації фемінінних ліричних наративів творчості Лі Цінчжао. Проаналізовано семантичний, морфологічний та граматичний інструментарій експлікації фемінінності ліричного «я» у поезії Лі Цінчжао та її перекладах. Охарактеризовано тропеїчний вимір реконструкції фемінінно кодованих смислів у перекладі поезії Лі Цінчжао. У ході роботи були висвітлені лише деякі аспекти ґендерного забарвлення поезії Лі Цінчжао, тож існує перспектива подальших досліджень в цьому напрямі, зокрема виділення ґендерних концептосфер, детального розбору емоційного аспекту поезій та компаративного аналізу кількісного складу фемінінно / маскулінно забарвлених тропеїчних засобів текстів оригіналу та перекладу.
dc.identifier.citationНовохатько А. В. Особливості відтворення ґендерної ідентичності ліричного суб’єкта в українськомовних перекладах поезії Лі Цінчжао : кваліфікаційна робота … магістра : 035 Філологія / Новохатько Анастасія Віталіївна. – Київ, 2023. – 92с.
dc.identifier.urihttps://ir.library.knu.ua/handle/123456789/5235
dc.language.isouk
dc.subject03 Гуманітарні науки
dc.subject035 Філологія
dc.titleОсобливості відтворення ґендерної ідентичності ліричного суб’єкта в українськомовних перекладах поезії Лі Цінчжао
science.typeМагістерські роботи
Файли
Контейнер Original
Зараз відображається 1 - 1 з 1
Завантаження...
Ескіз
Назва:
Novokhat_ko_mahistr.pdf
Розмір:
976.07 KB
Формат:
Adobe Portable Document Format
Опис:
Контейнер License
Зараз відображається 1 - 1 з 1
Завантаження...
Ескіз
Назва:
license.txt
Розмір:
1.71 KB
Формат:
Item-specific license agreed upon to submission
Опис: