Полезахисні лісосмуги як резервати різноманіття судинних рослин (tracheophyta) та птахів (aves) у Північному степу Правобережжя України

Дата
2017
Автори
Петрович Олеся Зіновіївна
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
Встановлено сучасний склад і особливості видового багатства та різноманіття судинних рослин і птахів полезахисних лісосмуг Миколаївської області. Досліджено зв’язки видового багатства та різноманіття рослин і птахів з характеристиками деревостанів лісосмуг, досліджено структуру фітоценозів і орнітокомплексів у лісосмугах різного типу. Виявлено, що різноманіття рослин та птахів зростає з часом існування лісосмуг. З ускладненням структури деревостанів, зменшенням інтенсивності світлового потоку, збільшенням ширини та віку лісосмуг різноманіття птахів зростає, а різноманіття рослин під наметом зменшується. Доведено необхідність внесення до схем екомереж цілісної системи лісосмуг, а не окремих її елементів. Розроблені рекомендації щодо заходів догляду та реконструкції лісосмуг з урахуванням їхньої ролі як резерватів біорізноманіття та елементів екомережі. Ключові слова: полезахисні лісосмуги, судинні рослини, птахи, видове багатство, різноманіття, Північний Степ.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
10 Природничі науки , 101 Екологія
Бібліографічний опис
Петрович О. З. Полезахисні лісосмуги як резервати різноманіття судинних рослин (tracheophyta) та птахів (aves) у Північному степу Правобережжя України : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 екологія / Петрович Олеся Зіновіївна. - Київ, 2017. - 22 с.
Зібрання