Морфологічні особливості епітелію шийки матки та цервікального каналу у жінок з алкоголізмом, тютюнокурінням та наркоманією

Дата
2023
Автори
Дмитерчук Богдан Володимирович
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
Метою роботи було виявити морфологічні особливості епітелію шийки матки та цервікального каналу жінок жінок, що постійно зловживають етиловим спиртом, нікотином, метадоном. На підставі загальноцитологічних методів дослідження було виявлено особливості клітин епітелію піхвової поверхні і цервікального каналу шийки матки На підставі загальноцитологічних методів дослідження проведено морфометричний аналіз клітинного складу мазків з піхвової поверхні та цервікального каналу шийки матки з урахуванням клітин запальної інфільтрації (нейтрофілів, лімфоцитів) та макрофагальної реакції у порівняльному аспекті. Визначено морфологічні зміни епітелію шийки матки жінок репродуктивного віку із шкідливими звичками. Цитологічні дослідження мазків з шийки матки та цервікального каналу жінок, що зловживали наркотиками, алкоголем та з тютюнокурінням виявили виражену нейтрофільно-лімфоцитарну інфільтрацію з наявністю клітин хронічного запалення гістіоцитів, багатоядерних клітин та інших ознак гострого запального процесу на відміну від контрольної групи. В груп жінок, що зловживають наркотиками, алкоголем та з тютюнокурінням достовірно вищі показники типів мазків з неопластичними змінами, ВПЛ-позитивним статусом, ознаками запальної інфільтрації, морфологічними змінами клітин епітелію на відміну від контрольної групи. Це свідчить, що жінок даних груп можна віднести до пацієнток з ознаками змін предракового стану.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
09 Біологія , 091 Біологія та біохімія
Бібліографічний опис
Дмитерчук Б. В. Морфологічні особливості епітелію шийки матки та цервікального каналу у жінок з алкоголізмом, тютюнокурінням та наркоманією : випускна кваліфікаційна робота магістра : 091 Біологія / Дмитерчук Богдан Володимирович. - Київ, 2023. - 89 с.