Оцінка можливості регулювання водного режиму територій Чорнобильської зони відчуження в якості природоохоронного заходу

dc.contributor.advisorГребінь Василь Васильович
dc.contributor.authorГінчук Тарас Вікторович
dc.date.accessioned2023-09-04T13:14:54Z
dc.date.available2023-09-04T13:14:54Z
dc.date.issued2023
dc.description.abstractВ кваліфікаційній роботі магістра, наведені результати досліджень Відділу радіаційного моніторингу природного середовища, до виконання яких був залучений автор, як інженер 1 – ї категорії. Дослідження охоплює значні території водозборів в басейні р. Прип’ять, до яких входять водні системи річок Уж, Сахан, Ілля, Вересня та інші. Ці водозбірні території розташовані у зонах, що були радіоактивно забруднені в наслідок аварії на ЧАЕС у 1986 р. Особливістю цих територій є те, що це перезволожені території українського Полісся, значні площі яких займають колишні меліоративні системи. У ході виконання роботи визначено сучасні тенденції формування водного стоку радіонуклідів у ЧЗВ з метою оцінки можливості регулювання рівнів води у малих річках Зони відчудження для збільшення площ водно – болотних угідь, які з одного боку будуть сприяти відновленню біорізноманіття природних екосистем, а з іншого більш зволожені землі будуть сприяти зменшенню площ формування пожежної небезпеки у Чорнобильській зоні. Проведено аналіз сучасних процесів на радіоактивно забруднених водозбірних територіях обумовлених техногенною діяльністю, їх вплив на формування виносу радіонуклідів повітряним і водними шляхами за межі радіоактивно забруднених територій та оцінка можливості трансформації територій колишній меліоративних систем в водно – болотні угіддя для збільшення біорізноманіття та депонування вуглецю а також зменшення пожежної небезпеки на території ЧРЕБЗ.
dc.identifier.citationГінчук Т. В. Оцінка можливості регулювання водного режиму територій Чорнобильської зони відчуження в якості природоохоронного заходу : кваліфікаційна робота магістра : 103 Науки про Землю / Гінчук Тарас Вікторович. - Київ, 2023. - 76 с.
dc.identifier.urihttps://ir.library.knu.ua/handle/123456789/4565
dc.language.isouk
dc.subject10 Природничі науки
dc.subject103 Науки про Землю
dc.titleОцінка можливості регулювання водного режиму територій Чорнобильської зони відчуження в якості природоохоронного заходу
science.typeМагістерські роботи
Файли
Контейнер Original
Зараз відображається 1 - 1 з 1
Завантаження...
Ескіз
Назва:
Hinchuk_mahistr.pdf
Розмір:
3.16 MB
Формат:
Adobe Portable Document Format
Опис:
Контейнер License
Зараз відображається 1 - 1 з 1
Завантаження...
Ескіз
Назва:
license.txt
Розмір:
1.71 KB
Формат:
Item-specific license agreed upon to submission
Опис: