Особливості відтворення артлангу з англійської мови українською (на матеріалі художніх всесвітів ДЖ. Р. Р. Толкіна та Ф. Герберта)

Дата
2023
Автори
Гошовська Катерина
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
У роботі досліджувалися особливості відтворення артлангів українською мовою в друкованих та мультимодальних текстах на основі вигаданих мов художніх світів Джона Рональда Руела Толкіна та Френка Герберта. Наукова новизна роботи виражається у ґрунтовному комплексному аналізі відтворення різнотипних артлангів українською мовою у літературних творах і мультимодальних текстах з погляду адекватності їх відтворення з урахуванням інтра- та екстралінгвальних чинників, а також культурних особливостей цільової аудиторії, та з виокремленням шляхів і підходів до перекладу вигаданих мов і їх окремих складових. При чому семантичні та прагматичні характеристики артлангізмів розглядаються одночасно і як частина вигаданого всесвіту, і як стилістичні риси оригінального твору.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
03 Гуманітарні науки , 035 Філологія
Бібліографічний опис
Гошовська К. Особливості відтворення артлангу з англійської мови українською (на матеріалі художніх всесвітів ДЖ. Р. Р. Толкіна та Ф. Герберта) : кваліфікаційна робота ... «бакалавр» : 035 Філологія / Катерина Гошовська. - Київ, 2023. - 109 с.