Вивчення динаміки морфологічних змін в культурі нервових клітин за впливу кондиційованих середовищ мультипотнтних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини щура

Дата
2022
Автори
Гриневич Катерина
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
Встановлено, що за впливу біологічних факторів КС від 24-год культур ММСК ЖТ щура клітинний склад та розміри зони росту культури нервової тканини головного мозку щурів (Е16) не змінюються, зберігається здатність клітин до мітотичного поділу. Після механічного перерізу у культурі нервових клітин за стандартних умов з 1-ї по 3-ю добу відбуваються процеси ендогенної регенерації, які зменшуються до 4-ї доби. Додавання КС ММСК ЖТ сприє значущому посиленню ступеня і тривалості процесів ендогенної регенерації у культурі нервових клітин: у ділянці перерізу до 4-ї доби зростає кількість мігруючих клітин (у 7 разів), щільність відростків клітин (у 12,5 рази); довжина зарощеної ділянки перерізу збільшується в 2,6 рази, досягаючи відповідно 23,7 % всієї довжини ділянки перерізу.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
09 Біологія , 091 Біологія та біохімія
Бібліографічний опис
Гриневич К. Вивчення динаміки морфологічних змін в культурі нервових клітин за впливу кондиційованих середовищ мультипотнтних мезенхімальних стромальних клітин жирової тканини щура : випускна кваліфікаційна робота бакалавра : 091 Біологія / Гриневич Катерина. - Київ, 2022. - 55 с.