Особливості соціально-психологічної реабілітації дітей, які постраждали внаслідок війни»(на прикладі благодійної організації «Центр Милосердя» у м. Дрогобич)

Дата
2022
Автори
Камінська Анастасія Ярославівна
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
Проведене дослідження дає підстави для твердження, що соціально-психологічну реабілітацію слід розглядати як процес, спрямований на відновлення функцій організму дитини, на соціальну адаптацію та інтеграцію в суспільство. Науковці характеризують таку реабілітацію як процес засвоєння дитиною системи знань, норм і цінностей, притаманних певному суспільству або соціальній групі. Програма реабілітації має передбачати лікувальні та психологічні заходи, спрямовані на попередження розвитку патологічних процесів та ПТСР, що призводять до порушення соціальних зв’язків, професійної та особистісної дезінтеграції, алкоголізму, наркоманії, суїцидів. Почуття безпеки є однією з найважливіших умов успішної соціально-психологічної реабілітації. Дослідження, проведене на базі центру «Милосердя» (м. Дрогобич Львівської області), виявило, що тим дітям, які зазнали негативного впливу російсько-української війни, характерно: проблеми з відчуттям безпеки, замкнутість, напруженість, часті нічні жахіття, розлади сну, агресивність, потреба в присутності дорослого, гостра реакція на різкі звуки тощо. Під час емпіричного дослідження підтверджено позитивний вплив арт-терапії, казкотерапії та фізичної активності на процес соціально-психологічної реабілітації дітей. Було виявлено, що вони сприяють формуванню позитивної самооцінки у дітей, дають можливість отримати контроль над ситуацією, чітко розуміти правила і слідувати ним, абстрагуватися від емоційних переживань; покращення психоемоційного стану дітей, розвиток навичок міжособистісної взаємодії, зменшення напруги, підвищення самооцінки, зменшення або зникнення проявів фізіологічних реакцій на стрес, фрустрації, покращення навичок самоконтролю, збільшення позитивних емоцій, зацікавленість до процесу навчання, укріплення дружніх зв’язків у групі.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
23 Соціальна робота , 231 Соціальна робота
Бібліографічний опис
Камінська А.Я. Особливості соціально-психологічної реабілітації дітей, які постраждали внаслідок війни»(на прикладі благодійної організації «Центр Милосердя» у м. Дрогобич) : кваліфікаційна робота… магістр : 231- Соціальної робота / Камінська Анастасія Ярославівна. - Київ, 2022. – 64 с