Особливості застосування групових методів соціальної роботи при ресоціалізації дітей з числа внутрішньо переміщених осіб

Дата
2023
Автори
Горбата Євгенія Андріївна
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
Опрацювання наукових джерел дозволило зробити висновок, що групові методи соціальної роботи мають значний потенціал у процесі ресоціалізації дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. Вони сприяють створенню підтримуючого середовища, розвитку соціальних навичок, збільшенню самооцінки та відчуття приналежності до спільноти. Групові методи соціальної роботи сприяють встановленню позитивних міжособистісних зв’язків та підтримці взаємодії між учасниками групи. Це особливо важливо для дітей ВПО, які можуть відчувати відчуженість та втрату соціальної підтримки. Проведене емпіричне дослідження підтвердило, що діти з числа внутрішньо переміщених осіб мають середній рівень адаптації та соціалізації. Опитування проведене серед спеціалістів підтвердило, що групові методи є найефективнішими при ресоціалізації дітей з числа внутрішньо переміщених осіб. Спеціалісти відзначили, що взаємодія в групі сприяє розвитку емпатії, встановленню позитивних міжособистісних зв’язків та розвитку навичок саморегуляції у дітей. Розробка та впровадження тренінгової програми було успішним кроком у поліпшенні ресоціалізації дітей ВПО. Програма сприяла розвитку соціальних навичок, самовпевненості та позитивного саморегулювання учасників. Застосування групових методів, активність учасників та налагоджена комунікація сприяли досягненню позитивних результатів.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
23 Соціальна робота , 231 Соціальна робота
Бібліографічний опис
Горбата Є. А. Особливості застосування групових методів соціальної роботи при ресоціалізації дітей з числа внутрішньо переміщених осіб : кваліфікаційна робота ... бакалавра : 23 Соціальна робота / Горбата Євгенія Андріївна. - Київ, 2023. - 84 с.