Наночастинки золота та срібла як модулятори кісспептин-опосередкованої регуляції роботи репродуктивної системи самців щурів

Дата
2018
Автори
Калиновський Віталій Євгенійович
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
В дисертаційній роботі досліджено репродуктивну токсичність наночастинок золота та срібла при поодинокому введенні, а також у поєднанні із центральною стимуляцією чи інгібуванням гіпоталамо-гіпофізарно-гонадної системи самців щурів різного віку. Встановлено, що наночастинки золота та срібла справляють пригнічуючий вплив на морфо-функціональний стан компонентів гіпоталамо-гіпофізарно-гонадної системи. Виявлено, що дія наночастинок направлена водночас на центральні та периферичні ланки репродуктивної системи. Продемонстровано, що морфо-функціональні зміни в статевій системі статевонезрілих щурів при дії наночастинок були більш вираженими, що може бути пов’язане із недорозвиненістю та недосконалістю регуляторних та компенсаторно-пристосувальних систем.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
09 Біологія , 091 Біологія та біохімія
Бібліографічний опис
Калиновський В. Є. Наночастинки золота та срібла як модулятори кісспептин-опосередкованої регуляції роботи репродуктивної системи самців щурів : автореф. дис. ...канд. біол. наук : 03.00.11 – цитологія, клітинна біологія, гістологія / Калиновський Віталій Євгенійович . - Київ, 2018. – 22 с.
Зібрання