Функціоналізація радіосенсибілізуючих наночастинок біомолекулами для активного таргетингу рецепторів для застосування в онкології

Дата
2022
Автори
Швед Вадим Геннадійович
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
В роботі розглянута історія відкриття рецепторів імунних контрольних точок та поява нового напряму в лікуванні ракових захворювань, шляхом інгібування цих рецепторів для стимулювання роботи клітин внутрішнього та адаптивного імунітету людини: макрофагів і Т-клітин. Пропонується використання наночастинок AGuIX® для їх біоортогональної функціоналізації однодоменними VHH антитілами (нанотілами) для створення потенційних лікарських засобів для імунотерапії раку та можливої радіотерапії, яка вже успішно використовується в комбінації з наночастинками AGuIX® та пройшла першу стадію клінічних випробувань. Наведено літогляд основних підходів до кон’югації біомолекул та пропонується використання реакції клік-хімії, а саме циклоприєднання азид-алкінів для функціоналізації наночастинок AGuIX® нанотілами. Протоколи синтезу, виділення та очищення продуктів функціоналізації, а також детальні фізичні методи дослідження та характеризація біокон’югатів наведені в експериментальній частині.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
10 Природничі науки , 105 Прикладна фізика та наноматеріали
Бібліографічний опис
Швед В. Г. Функціоналізація радіосенсибілізуючих наночастинок біомолекулами для активного таргетингу рецепторів для застосування в онкології : випускна кваліфікаційна робота магістра : 105 Прикладна фізика та наноматеріали / Швед Вадим Геннадійович. - Київ, 2022. - 62 с.