Застосування семантико-синтаксичної тензорної моделі природної мови для аналізу кореферентних зв’язків у текстах

dc.contributor.advisorМарченко Олександр Олександрович
dc.contributor.authorВознюк Тарас Григорович
dc.date.accessioned2023-09-22T06:35:37Z
dc.date.available2023-09-22T06:35:37Z
dc.date.issued2016
dc.description.abstractОсновним результатом дисертаційної роботи є розробка та математичне обґрунтування нових алгоритмів ідентифікації та аналізу кореферентних зв’язків у природномовних текстах, що має істотне значення для розв’язання фундаментальної задачі комп’ютерної лінгвістики - семантичного аналізу текстів. Для цього було застосовано тензорну модель природної мови, керуючі простори синтаксичних структур речень та методи машинного навчання. В дисертаційній роботі розроблено новий алгоритм побудови керуючих просторів синтаксичних структур речень, який дозволив отримати зручне та стисле представлення моделі, зменшити розмірність тензора, отримати більш надійний та стійкий опис семантико-синтаксичних зв’язків між словами. В результаті інтеграції розроблених алгоритмів в одну з найкращих систем визначення кореферентних зв’язків Stanford Deterministic Coreference Resolution вдалось покращити за запропонованою на конференції MUC-6 мірою точність визначення на тестовій вибірці конференції CoNLL-2011 з 61.03% до 64.45%. Ключові слова : кореферентні зв’язки, кореферентність, анафора, тензорні моделі мови, керуючі простори синтаксичних структур, машинне навчання, метод опорних векторів.
dc.identifier.citationВознюк Т.Г. Застосування семантико-синтаксичної тензорної моделі природної мови для аналізу кореферентних зв’язків у текстах : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.05.01 теоретичні основи інформатики та кібернетики / Вознюк Тарас Григорович. - Київ, 2016. - 24 с.
dc.identifier.otherУДК 681.3.062
dc.identifier.urihttps://ir.library.knu.ua/handle/123456789/4781
dc.language.isouk
dc.subject12 Інформаційні технології
dc.subject122 Комп’ютерні науки
dc.titleЗастосування семантико-синтаксичної тензорної моделі природної мови для аналізу кореферентних зв’язків у текстах
science.typeАвтореферати
Файли
Контейнер Original
Зараз відображається 1 - 1 з 1
Завантаження...
Ескіз
Назва:
Vozniuk_aref.pdf
Розмір:
579.19 KB
Формат:
Adobe Portable Document Format
Опис:
Контейнер License
Зараз відображається 1 - 1 з 1
Завантаження...
Ескіз
Назва:
license.txt
Розмір:
1.71 KB
Формат:
Item-specific license agreed upon to submission
Опис:
Зібрання