Розрахунок осідання ґрунтової товщі під стрічковим та палевим фундаментом на ділянці вулиць Кирилівська, Нижньоюрківська та пров. Мильного в м. Києві

Дата
2023
Автори
Труш Сергій
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
При дослідженні геоморфологічного фактору на території вулиць Кирилівська, Нижньоюрківська та пров. Мильного в м. Києві був отриманий висновок, що ділянка має досить високі ризики по підтопленню через високий рівень ґрунтових вод (до 1 м), а також значні проблеми на схилових ділянках, де має місце низький коефіцієнт стійкості (0,8). Ці фактори є одними з вирішальних при зведені будь-яких габаритних споруд, особливо поблизу схилів, через що рекомендується впроваджувати спеціальні дренажні споруди для відводу води та терасувати схилові ділянки із подальшим армуванням та сітчастим закріпленням верхніх шарів ґрунту для зменшення ризиків розвитку схилових процесів. Після проведених розрахункових робіт були отримані відповідні кількісні значення просідання ґрунту для стрічкового (28 см), та пальового (3 мм) фундаментів. Данні значення можна пояснити тим, що споруда проектується на насипних ґрунтах, які не є гарною основою для фундаментів неглибокого закладання, тому заглиблення фундаменту у більш стійкі ґрунти, такі як глини чи пісок більш глибокого залягання, можна одержати більш якісніші умови для експлуатації майбутньої конструкції. Також високий рівень підземних вод та промерзання ґрунту (до 1 м), а також близькість до схилів являються ще одними факторами, на основі яких рекомендовано закладати саме фундамент глибокого закладання. Отже, для вулиць Кирилівська, Нижньоюрківська та пров. Мильного в м. Києві більш надійним для експлуатації є пальовий фундамент.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
10 Природничі науки , 103 Науки про Землю
Бібліографічний опис
Труш С. Розрахунок осідання ґрунтової товщі під стрічковим та палевим фундаментом на ділянці вулиць Кирилівська, Нижньоюрківська та пров. Мильного в м. Києві : 103 Науки про Землю / Труш Сергій. - Київ, 2023. - 57 с.