Розробка ліній затримки на основі поверхневих акустичних хвиль для подальшого застосування у двовимірних пристроях

dc.contributor.advisorПилипова Ольга Вікторівна
dc.contributor.authorЯкименко Андрій Олегович
dc.date.accessioned2023-09-26T08:14:09Z
dc.date.available2023-09-26T08:14:09Z
dc.date.issued2023
dc.description.abstractУ дипломній роботі описано процес створення пристроїв на основі поверхневих акустичних хвиль (SAW). Зустрічно-штирьові перетворювачі з шириною штиря 2 мікрони були виготовлені за допомогою нанофабрикації поверх ніобатних підкладок. Прилад здатний збуджувати SAW із центральною частотою 427 МГц. Експериментальні результати порівнювали з теоретичною моделлю. Елементи S-матриці були проаналізовані та ефекти, які заважали SAW, були зменшені. Ми також розробили пристрої з розміром штиря від 1 мікрона до 100 нм. В деяких випадках, утворювалися зернисті структури, що, як було доведено, пов’язано з впливом дози опромінення на фоторезист. Пристрої, які ми виготовили, вже доступні для дослідженнь керованими поверхневими акустичними хвилями в області матеріалознавства. Ключові слова: поверхневі акустичні хвилі; хвилі Релея; міжпальцевий перетворювач; мікролітографія; нанолітографія; оптична мікроскопія; амплітудно-частотна характеристика; S -параметри; скануюча електронна мікроскопія; стробування у часовій області; аналіз Фур'є.
dc.identifier.citationЯкименко А. О. Розробка ліній затримки на основі поверхневих акустичних хвиль для подальшого застосування у двовимірних пристроях : випускна кваліфікаційна робота бакалавра : 105 Прикладна фізика та наноматеріали / Якименко Андрій Олегович. - Київ, 2023. - 36 с.
dc.identifier.urihttps://ir.library.knu.ua/handle/123456789/4848
dc.language.isouk
dc.subject10 Природничі науки
dc.subject105 Прикладна фізика та наноматеріали
dc.titleРозробка ліній затримки на основі поверхневих акустичних хвиль для подальшого застосування у двовимірних пристроях
science.typeБакалаврські роботи
Файли
Контейнер Original
Зараз відображається 1 - 1 з 1
Завантаження...
Ескіз
Назва:
Yakymenko_bakalavr.pdf
Розмір:
1.42 MB
Формат:
Adobe Portable Document Format
Опис:
Контейнер License
Зараз відображається 1 - 1 з 1
Завантаження...
Ескіз
Назва:
license.txt
Розмір:
1.71 KB
Формат:
Item-specific license agreed upon to submission
Опис: