Переконання стосовно свободи волі та адаптивні можливості атрибутивного стилю як предиктори розвитку депресивного розладу

Дата
2023
Автори
Волинець Володимир Олегович
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
Проблема свободи волі існує у філософському та науковому дискурсі вже дуже давно. Питання про її наявність чи важливість залишається відкритою й досі. Стрімкий розвиток нейронаукового знання дозволяє вивчати наш мозок без інвазійного втручання, але і досі не було знайдено чітких корелятів цього феномену. Дана дипломна робота також не проливає світло на факт існування чи відсутності волі як такої, але розкриває важливість уявлення про свободу волі, як предиктора зменшення вірогідності розвитку депресивних станів. Дослідження предикторів розвитку депресивних станів відбувалось за допомогою онлайн анкетування, яке включало методики на дослідження уявлення про свободу волі «FWI», дослідження адаптивного потенціалу атрибутивного стилю за Клібайс Т.В. та методики на дослідження розвитку депресивного розладу за допомогою української адаптації BDI-I за редакції Нікітчук У.І. У дослідженні загалом взяло участь 151 досліджуваних, більшість з яких була відібрана серед студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За допомогою моделювання регресійними рівняннями було знайдено, що уявлення про наявність свободи волі може бути предиктором зменшення депресивного стану, а дезадаптивність атрибутивного стилю може виступати предиктором розвитку депресивного стану. Ключові слова: лібертаріанство, детермінізм, компатібілізм, дуалізм, навчена безпорадність, регресійний аналіз.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
05 Соціальні та поведінкові науки , 053 Психологія
Бібліографічний опис
Волинець В. О. Переконання стосовно свободи волі та адаптивні можливості атрибутивного стилю як предиктори розвитку депресивного розладу : дипломна робота : 053 Психологія / Волинець Володимир Олегович. - Київ, 2023. - 100 с.