Автоматизована система створення українсько- кримськотатарського та кримськотатарсько-українського перекладача

Дата
2023
Автори
Борисюк Даніл Костянтинович
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
У роботі проведений аналіз існуючих сервісів автоматичного перекладу, розроблено програмне забезпечення, що дозволяє автоматично перекладати тексти з української мови на кримськотатарську та з кримськотатарської на українську, наповнювати базу даних перекладача та проводити опитування експертів та носіїв мови щодо якості перекладу з метою його вдосконалення. У рамках дипломної роботи було спроєктовано та розроблено програмний застосунок для перекладу текстів з української на кримськотатарську мову та навпаки. Для реалізації цієї задачі використовувалися мови програмування PHP[1], Python, а також фреймворки Ionic[3] та Angular, які дозволили створити ефективний та функціональний додаток для мовного перекладу. Система для наповнення бази даних дозволяє збирати, зберігати та оновлювати дані для покращення якості перекладу, а система опитування сприяє побудові ефективного словника, що підвищує точність перекладу. Ключові слова: автоматичний переклад, українська мова, кримськотатарська мова, система опитування, точність перекладу.
The thesis includes an analysis of existing automatic translation services and the development of software that allows for the automatic translation of texts from Ukrainian to Crimean Tatar and from Crimean Tatar to Ukrainian, building a dictionary and collecting data from native speakers and experts of Crimean Tatar language to improve quality of translation. Keywords : automatic translation, Ukrainian language, Crimean Tatar language,survey system, translation accuracy.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
12 Інформаційні технології , 122 Комп’ютерні науки
Бібліографічний опис
Борисюк Д. К. Автоматизована система створення українсько- кримськотатарського та кримськотатарсько-українського перекладача : кваліфікаційна робота … бакалавр : 122 Комп’ютерні науки / Борисюк Даніл Костянтинович. - Київ, 2023. – 91 с.