Особливості зараження паразитами коней у м. Бородянка (стайня «Sunny Valley») та у м. Запоріжжя (кінний завод «Centaur») в умовах воєнного стану

Дата
2023
Автори
Антіпова Катерина Геннадіївна
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
У роботі досліджено рівень зараженості коней паразитами кишкового тракту з використанням методів Мак-Мастера та проведено тест скорочення кількості яєць паразитів у фекаліях. Також виконано діагностичну дегельмінтизацію з дослідженням динаміки виходу паразитів з кишечника коней та подальшим їх визначенням до видового рівня за морфологічними ознаками. Встановлено, що загальний рівень зараженості коней є середнім, причому рівень зараженості молодих коней (1-3 роки) є значно вищим за рівень зараженості дорослих коней. Тест скорочення кількості яєць паразитів у фекаліях підтвердив високу ефективність препаратів групи макроциклічних лактонів проти гельмінтів та нижчу ефективність препаратів групи бензимідазолів. За морфологічними критеріями виявлено та визначено 17 видів стронгілід з 25 видів, що відомі у свіських коней в Україні. Також визначено один вид оксиурид Oxyuris equi на личинковій стадії. Дослідження динаміки виходу гельмінтів з коней після дегельмінтизації демонструє нерівномірність виходу гельмінтів з кишечника, зокрема, максимальна кількість гельмінтів виводиться через 24 години після дегельмінтизації коней, а також вказує на ефективність методу діагностичної дегельмінтизації для дослідження угруповання кишкових гельмінтів коней. Отримані результати можуть бути використані для створення програм з ефективного контроля рівня зараженості коней кишковими паразитами та коректного підбору антигельмінтиків. Ключові слова: паразити коней; дегельмінтизація; визначення за морфологічними критеріями.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
09 Біологія , 091 Біологія та біохімія
Бібліографічний опис
Антіпова К. Г. Особливості зараження паразитами коней у м. Бородянка (стайня «Sunny Valley») та у м. Запоріжжя (кінний завод «Centaur») в умовах воєнного стану : випускна кваліфікаційна робота бакалавра : 091 Біологія / Антіпова Катерина Геннадіївна. - Київ, 2023. - 68 с.