Акторно-мережева теорія: ідентифікація пізнавального статусу в системі соціологічного пізнання та аналіз практик застосування

Дата
2020
Автори
Романчук Владислав Іванович
Назва журналу
ISSN журналу
Назва тому
Видавець
Анотація
В дипломній роботі здійснена спроба теоретизування основних засади AМT в її критичній риториці відносно представників традиційної соціології. Напрям АМТ постає в образі рятівника соціології як науки, в спробі повернення поняття «соціальне». Підкреслюючи, що повторне збирання соціального – це відновлення роботи, розпочатої, але швидко зупиненої соціологами соціального. В роботі також аналізуються основні проблеми традиційної соціології, виділені AМT, і розглянуті альтернативи запропоновані її представниками. Акцент уваги приділяється матеріальним об’єктам як важливому елементу АМТ, що забезпечує її наукову оригінальність та перспективність її використання в часи електронно-технічного прориву, що здійснило людство за останні 70 років. В межах АМТ здійснюється спроба аналізу історичних кейсів взаємодії людини з матеріальними об’єктами, а саме технічними засобами, а також аналіз сучасних кейсів взаємоії індивідів в межах кібервіртуального простору.
Ключові слова: АМТ, «поворот до матеріального», Бруно Латур, актор, актор-мережа.
Бібліографічний опис
Галузь знань та спеціальність
05 Соціальні та поведінкові науки , 054 Соціологія
Бібліографічний опис
Романчук В. І. Акторно-мережева теорія: ідентифікація пізнавального статусу в системі соціологічного пізнання та аналіз практик застосування : кваліфікаційна робота : 054 Соціологія / Романчук Владислав Іванович. - Київ, 2020. - 56 с.